Теракт у Харкові біля Палацу спорту у 2015 році – Верховний Суд поставив крапку у справі
Теракт у Харкові біля Палацу спорту у 2015 році – Верховний Суд поставив крапку у справі
За принципової позиції прокурорів Офісу Генерального прокурора та Харківської обласної прокуратури Верховний Суд залишив у силі вирок суду першої інстанції, яким трьох громадян визнано винними у терористичному акті, що призвів до загибелі людей, та незаконному поводженні зі зброєю (ч. 3 ст. 258, ч. 1 ст. 263 КК України) і засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.
Прокурори довели, що засуджені здійснили теракт, який стався 22 лютого 2015 року біля Палацу спорту в Харкові під час мирного «Маршу єдності», присвяченого пам'яті Героїв Небесної Сотні. Спрацювала протипіхотна міна з радіокерованим пристроєм, яка була захована напередодні у кучугурі снігу. На місці загинули двоє людей, ще 11 отримали травми. Згодом двоє поранених померли в лікарні. Серед загиблих – 15-річний хлопець та поліцейський.
Встановлено, що головний фігурант особисто їздив до бєлгорода для спілкування з російськими спецслужбами, які за вчинення теракту пообіцяли 10 тисяч доларів США. До плану він залучив двох своїх знайомих. Їх обʼєднувало неприязне відношення до проукраїнських активістів з громадського руху «Євромайдан».
У грудні 2019 року Фрунзенський районний суд м. Харкова визнав чоловіків винними та призначив покарання у виді довічного ув'язнення з конфіскацією майна. Сторона захисту оскаржила вирок. Апеляційний суд відмовив у задоволенні та залишив вирок суду першої інстанції без змін.
Крапку у справі поставив Верховний Суд: колегія підтримала принципову позицію прокурорів і судів двох інстанцій. Фігурантам остаточно призначено покарання у виді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.
29 грудня 2019 року засуджених передали на непідконтрольні території під час обміну в рамках домовленостей України у Нормандському форматі в Парижі 9 грудня. Вину у вчиненні злочину вони не визнали.
Як пояснив процесуальний керівник у кримінальному провадженні Володимир Лимар, це було необхідно для проведення обміну утримуваними особами, узгодженого у рамках нормандського формату: «росія категорично наполягала на видачі всіх трьох обвинувачених. Сам факт доводить їхню причетність до злочину та дестабілізації ситуації у Харкові».
Фото: медіа
Харківська обласна прокуратура
Джерело - https://t.me/prokuratura_kharkiv/20262
В Харківській ОВА на «Діалозі влади та бізнесу» обговорили питання підтримки підприємств ритейлу
🔷 У Харкові затримано чоловіка, який двічі повідомив про «замінування» будівлі обленерго
🔷 Перед судом постане підприємець, який заволодів майже пів мільйоном грн на ремонті пошкодженої обстрілами будівлі наукової установи у Харкові
Добір прокурорів для кадрового резерву на керівні посади обласних та окружних прокуратур
Оборудка з фейковими студентами: у Харкові викрито схему ухилення від мобілізації
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи – згадує дві українські революції, вшановує те, які українці насправді