Мільйони українців найближчим часом втратять субсидію

14-05-2018, 20:39. Переглядів: 268

 
 
  В результаті травневих нововведень без комунальної знижки можуть залишитися близько двох мільйонів сімей. Це ті, хто не пройде "норму” по нерухомості, або в результаті перерахунку повинен буде задекларувати відносно високий дохід.

  Про те, як жити без комунальних знижок тим, хто втратить субсидії, і хто може постраждати в першу чергу повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на матеріал Obozrevatel.ua.

  Близько 50 тис. сімей отримували субсидії на будинки площею понад 200 кв.м і квартири від 120 кв.м. Нові правила залишать всіх їх без комунальних знижок. В уряді таку нерухомість назвали "елітною”, незважаючи на те, в якому вона стані знаходиться і яким чином дісталася сім’ям. З одного боку, це нововведення дійсно дозволить не допомагати тим сім’ям, у яких вистачає грошей на величезні квартири і будинки, але нібито не вистачає грошей на комуналку. А з іншого, в результаті такого нововведення без субсидії можуть залишитися дійсно малозабезпечені українці, які отримали нерухомість в спадок або придбали її в "кращі часи”.

  Без субсидії залишаться і власники автомобілів, випущених не пізніше ніж 5 років тому. І не має значення, цей автомобіль куплений в кредит, його подарували або отримали в якості спадщини.

  Не пощастило і тим, хто офіційно не працює і при цьому не перебуває на обліку в Центрі зайнятості. Якщо за останні півроку такий безробітний як мінімум три рази заплатив єдиний соціальний внесок (ЄСВ), йому автоматично нарахують дохід в розмірі трьох прожиткових мінімумів (5286 грн). Якщо немає ніяких доходів, не платиш податки і не зареєструвався в Центрі зайнятості, про субсидії можна забути.

  Відзначимо, всього в Україні приблизно 26 млн працездатного населення. Це ті, хто потенційно можуть працювати. Але працюють з них лише близько 16 млн чоловік, а в Центрах зайнятості в якості офіційних безробітних зареєструвалися 352 тис. осіб. Решта, якщо не платять ЄСВ, комунальні знижки отримати не можуть. І до прийнятих нововведень Кабміну в неопалювальний сезон левова частина субсидіантів залишалася без допомоги від держави.

  Справа в тому, що в "теплий” період доходів може вистачити на оплату комуналки. Для прикладу, згідно з формулою розрахунку субсидії, платити за комуналку сім’я з двох чоловік з двома мінімальними зарплатами повинна не більше 14,7% свого доходу. Тобто обов’язковий платіж з субсидією складе приблизно 945 грн. В опалювальний сезон враховуючи, вартість опалення, такий дохід дозволяє отримувати комунальну знижку. А ось влітку зазначеної суми може вистачити на оплату комуналки в межах соціальних нормативів.

  Згідно букви закону, українці не можуть отримувати відразу і пільгу, і субсидію. Тому сім’ям доводиться вибирати, або платити з пільгою, або оформити субсидію. Наприклад, діти війни (ті, хто народився з 1927 по 1945 роки) можуть отримати пільгу на комуналку в розмірі 25%. І якщо такий пенсіонер залишиться без субсидії, він має право повернути свою пільгу. Також пільги мають інваліди першої-третьої груп, учасники бойових дій, українці з особливими заслугами і інші.

  Однак пільга – тимчасове рішення. Є лише два варіанти оплачувати комунальні послуги без відчутних втрат для сімейного бюджету. Перший – збільшити свій дохід. Другий – скоротити споживання.

  А щоб скоротити своє споживання, доведеться не тільки задуматися про економію, а й інвестувати гроші у власну нерухомість. Капітальні ремонти, утеплення фасадів, даху, підвалу, стін, установка сучасного теплового пункту, заміна вікон і дверей, енергоефективні лампочки – все це потребує великих витрат. Суми в платіжках за опалення в термомодернізірованних будинках можуть бути в кілька разів нижче, ніж у звичайних "хрущовках”.

  Також економити можна на електроенергії і воді. Якщо всі лампочки замінити на енергоефективні, то споживання скоротиться до 8,6 кВт*год електроенергії. Ще один варіант економії електроенергії – двозонний лічильник. У нічний період часу (від 23 і до 7 ранку) вони рахують за тарифом у два рази нижче чинного. Експерти радять встановлювати такі прилади обліку тим сім’ям, які використовують понад 300 кВт*год електроенергії на місяць.

  Скоротити споживання води можна за допомогою спеціальних насадок на крани. Таке пристосування пропускає близько двох літрів води за одну хвилину. Звичайний кран – близько 10 літрів. Припустимо, що щодня родина відкриває кран для того, щоб вмитися і помити посуд на 15 хвилин. Зі стандартним краном за цей час можна втратити 150 літрів води, а з аератором – 30 літрів. За місяць можна заощадити близько трьох кубометрів води. Або 46 грн на місяць і 552 грн в рік.

  Вплинути на тарифи українці не можуть, а ось скоротити споживання може практично будь-яка сім’я. З огляду на те, що програма субсидії в чинному вигляді не може існувати постійно, уряду рано чи пізно доведеться поетапно посилювати критерії таким чином, щоб знижки отримували тільки бідні українці. Решті доведеться або переплачувати за комуналку, або інвестувати гроші в утеплення власного будинку і стежити за обсягами споживання.На адмінмежі прикордонники виявили психотропні пігулки

На адмінмежі прикордонники виявили психотропні пігулки