Лідери G7 готові прийняти додаткові заходи проти РФ за її агресію в Україні

28-05-2017, 13:00. Переглядів: 248

 
Лідери країн "Великої сімки" (G7: США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія, Японія) заявляють, що тривалість санкцій проти Росії безпосередньо пов'язана з виконанням нею домовленостей, досягнутих у Мінську (Білорусь) у лютому 2015 року. Про це сказано в комюніке, прийнятому на саміті в Таорміні (Італія), передають Українські Новини.

"Нагадаємо, що тривалість санкцій явно пов'язана з повним здійсненням Росією своїх зобов'язань в "мінських угодах" і повагою суверенітету України. Санкції можуть бути скасовані, коли Росія виконає свої зобов'язання", - сказано в документі.

Окрім того, лідери країн "Великої сімки" висловили готовність вжити подальших обмежувальних заходів, якщо це буде потрібно з огляду на дії Росії.

У документі сказано, що лідери держав, незважаючи на розбіжності з Росією, готові взаємодіяти з нею для вирішення регіональних криз і загальних викликів, коли це відповідає їхнім інтересам.

У комюніке підкреслено, що вихід із кризи в Україні може бути досягнутий тільки за умови повного виконання всіма сторонами своїх зобов'язань щодо "мінських домовленостей".

Також наголошено на відповідальності Росії у виникненні конфлікту на сході України й ролі, яку вона повинна грати для відновлення миру й стабільності.

Лідери держав також констатували досягнення України в здійсненні реформ.

"Ми підтверджуємо нашу прихильність наданню допомоги Україні в здійсненні її масштабної й разом з тим необхідної програми реформ і висловлюємо вдячність Києву за досягнутий прогрес", - зазначено в документі.

Лідери "Великої сімки" також засудили незаконну анексію Криму й підтвердили політику невизнання й повну підтримку незалежності, територіальної цілісності й суверенітету України.


Херсонець самотужки затримав крадія автомобілів

Херсонець самотужки затримав крадія автомобілів