Новий мостоперехід в Херсоні обійдеться дешевше свого скандально відомого попередника

29-04-2017, 23:06. Переглядів: 270

 
П'ятсот чотирнадцять млн. 283 тис. грн. - така нова кошторисна вартість мостопереходу, який повинен з'єднати два херсонських мікрорайони - ХБК і Таврійський, а також істотно зменшити навантаження на міські автодороги.

Про це на «Сніданку з губернатором», який пройшов в Херсонському обласному художньому музеї ім. Шовкуненка розповів головний архітектор області Григорій Ходін.

За його словами, мостоперехід, будівництво якого, як передбачається, буде фінансуватися з державного, обласного та міського бюджету, складається з трьох пускових комплексів. Ходин зазначив, що новий варіант мостопереходу - дешевший на відміну від першого варіанту, який почали будувати в 2012 році. Правда, Ходин сказав, що первісний варіант, кошторисна вартість якого була більше 600 млн. грн., передбачав дворівневу конструкцію. Після відновлення будівництва мостоперехід зроблять однорівневим. Першу пускову лінію - з'їзд вул. Сенявіна - Бериславське шосе планується запустити в цьому році. Її будівництво обійдеться в 114 млн. грн. Про терміни здачі в експлуатацію двох інших пускових комплексів Григорій Ходін і глава Херсонської ОДА Андрій Гордєєв не говорили. Гордєєв тільки зазначив, що мостоперехід точно не буде готовий протягом одного року, так як це дуже дороге і складне спорудження.

Нагадаємо, що ще в 2013 році між Херсонською міськрадою та підприємством «Облавтодор» був підписаний договір про виконання робіт з будівництва мостопереходу. До кінця 2014 року ці роботи, за умовами договору, повинні були закінчити.

«Облавтодору» перерахували аванс в розмірі понад 55 мільйонів гривень. Але робіт було зроблено тільки на 13, 6 мільйонів гривень, що, спричинило за собою ряд судових позовів. Результатом цих позовів стало те, що підрядника зобов'язали повернути гроші. Підрядник так і не повернув, у зв'язку з чим добудувати мостоперехід поки не можна.

У свою чергу, Петро Порошенко доручив Генеральному прокурору України Віктору Шокіну і Міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову розібратися в питанні будівництва шляхопроводу в Херсоні і знайти винних. Про результати розслідування поки нічого не відомо.

На «Сніданку з губернатором», яким Андрій Гордєєв відзначив першу річницю перебування на цій посаді, він розповів про зроблене протягом цього року, а також відповів на питання журналістів.
 
 
Ірина Паршина, фото автора
 Джерело: nikcenter.org


Херсонський комунальний перевізник працює без ліцензії

Херсонський комунальний перевізник працює без ліцензії